Duspatalin - harga, analog murah

Diagnosis

Duspatalin adalah ubat antispasmodik myotropik, yang berdasarkan penghapusan kekejangan serat otot licin pada organ sistem pencernaan. Kesan ubat ini bertujuan menekan motor patologi dan aktiviti spastik otot licin, iaitu, zat aktif ubat tidak melanggar fungsi organ yang berfungsi normal. Kriteria pemilihan adalah Duspatalin - harganya, analognya murah dan kosnya ditunjukkan dalam jadual perbandingan.

Kelebihan ubat Duspatalin

Kelebihan utama ubat ini termasuk:

  • kekurangan ketoksikan;
  • kecekapan tinggi;
  • pemilihan tindakan;
  • kesan tahan lama;
  • sedikit kesan sampingan.

Bentuk pelepasan dadah

Duspatalin dihasilkan dalam bentuk berikut:

  1. Tablet bersalut filem. Satu tablet mengandungi 125 mg mebeverine. Sebaiknya diminum tiga kali sehari, satu tablet sebelum makan..
  2. Kapsul pelepasan berterusan. Satu kapsul mengandungi 200 mg mebeverine. Sebaiknya diminum dua kali sehari, satu kapsul sebelum makan.

Tempoh terapi dengan Duspatalin boleh 1-2 minggu. Tempoh rawatan ditentukan oleh doktor.

Duspatalin - petunjuk untuk digunakan

Ubat ini diresepkan untuk mencapai kesan antispasmodik pada organ sistem pencernaan. Dengan tindakan Duspatalin, ia dapat dicapai:

  • kelonggaran otot licin saluran gastrousus;
  • penghapusan sindrom kesakitan yang disebabkan oleh kekejangan otot dan mampatan ujung saraf;
  • peningkatan peredaran darah organ yang terjejas, iaitu pemulihan trofismenya.

Ubat ini ditetapkan untuk patologi seperti itu:

  • gastritis;
  • kolesistitis;
  • kolangitis;
  • pankreatitis;
  • ulser peptik dan 12 ulser duodenum;
  • sindrom usus yang mudah marah;
  • patologi tumor saluran pencernaan.

Kontraindikasi terhadap janji temu

Pelbagai kontraindikasi untuk pelantikan Duspatalin merangkumi:

  • intoleransi terhadap komponen ubat;
  • umur sehingga 18 tahun;
  • kehamilan;
  • penyusuan.

Kesan sampingan yang mungkin

Kapsul pelepasan berterusan dicirikan oleh kesan sampingan yang lebih sedikit daripada bentuk tablet ubat. Mengambil setiap bentuk ini boleh menimbulkan reaksi alergi, pengambilan pil boleh menyebabkan rasa mual, sakit kepala, pening.

Duspatalin - harga, analog murah

Terdapat analog sinonim dan ubat Duspatalin. Persediaan sinonim mengandungi bahan aktif yang serupa - mebeverin, persediaan analog hanya mempunyai kesan yang serupa pada tubuh, tetapi mengandungi bahan aktif lain.

Ubat-ubatan sinonim termasuk ubat-ubatan seperti Sparex dan Niaspam. Senarai ubat analog termasuk: Buscopan, Dibazol, Dicetel, Drotaverin, No-shpu, Papaverin, Trigan-D, Trimedat.

Jadual di bawah menunjukkan julat harga untuk Duspatalin, sinonim dan analognya. Sumber data - sumber dalam talian Apteka.ru dan sumber Rlsnet.ru, yang memberikan maklumat mengenai kos ubat-ubatan.

UbatHarga di laman web apteka.ru, sapu.Harga di laman web rlsnet.ru, sapu
Duspatalin50 tablet - 659.20

30 kapsul - 541.40

30 kapsul - 497-528
Niaspam391.20350-381
Sparex337.80258-369
Buscopan374.10311-378
Dibazol54.30-63.4026-32
Dicetel443.10-661.60377-641
Drotaverine hidroklorida14.40-72.1017-70
Tidak-shpa (tabl)251.50-237.3047-236
Papaverine49.80-53.5030-48
Trigan D83.20-388.8080-372
Trimedat231.70-457.40203-431

Maklumat mengenai kos ubat Duspatalin dan ubat serupa akan membantu menentukan pilihan ubat.

Sebarang ubat harus diambil hanya setelah diresepkan oleh doktor..

Duspatalin

Harga di farmasi dalam talian:

Duspatalin adalah ubat dengan kesan myotropik, antispasmodik. Ia bertindak pada otot licin saluran gastrointestinal, tanpa mempengaruhi pergerakan usus yang normal. Duspatalin tidak mempunyai kesan antikolinergik.

Bentuk dan komposisi pelepasan

Ubat ini boleh didapati dalam dua bentuk dos:

  • Tablet bersalut, 135 mg, berwarna putih dan bulat, dibungkus dalam 10, 15 atau 20 keping dalam lepuh PVC dan aluminium foil; dalam kotak kadbod dari 1 hingga 6 lepuh. Bahan aktif Duspatalin adalah mebeverine hydrochloride. Komponen tambahan tablet: pati kentang, talc, laktosa monohidrat, povidone K25 dan magnesium stearat; shell - sukrosa, talc, gusi akasia, gelatin dan lilin carnauba;
  • Kapsul gelatin tindakan berpanjangan, 200 mg, putih, legap, menandakan "245" pada badan; dibungkus dalam lepuh 10 atau 15 keping; dalam kotak kadbod 2 atau 3 lepuh. Satu kapsul ubat mengandungi 200 mg mebeverine hidroklorida dan komponen tambahan (kopolimer etil akrilat dan metil metakrilat (2: 1), magnesium stearat, hypromellose, triacetin, kopolimer etil akrilat dan asid metakrilik (1: 1), talc; shell - titanium diox; dakwat - propilena glikol, kalium hidroksida, shellak, oksida besi hitam pewarna dan amonia berair).

Petunjuk untuk digunakan

Menurut arahan, Duspatalin digunakan dalam keadaan berikut:

  • Kolik usus;
  • Kekejangan di bahagian bawah abdomen;
  • Sindrom usus yang merengsa;
  • Disfungsi pundi hempedu;
  • Kolik bawaan;
  • Kekejangan sekunder saluran gastrointestinal yang disebabkan oleh penyakit sistem dan organ lain (contohnya, sakit pada pankreatitis atau kolesistitis);
  • Keadaan selepas pembedahan membuang pundi hempedu;
  • Gangguan fungsi saluran pencernaan, disertai dengan sakit teruk di perut (pada kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun).

Ubat ini juga diresepkan sebagai agen simptomatik yang menghilangkan kekejangan, ketidakselesaan dan kesakitan di usus..

Kontraindikasi

Penggunaan Duspatalin dikontraindikasikan sekiranya berlaku hipersensitiviti terhadap mana-mana komponen ubat.

Dengan berhati-hati, ubat ini diresepkan kepada wanita semasa kehamilan, sambil menghubungkan manfaat yang diharapkan untuk ibu hamil dan potensi risiko terhadap janin.

Anda boleh menggunakan Duspatalin semasa menyusu, kerana ia tidak masuk ke dalam susu ibu dalam dos terapeutik.

Kaedah pentadbiran dan dos

Ubat ini bertujuan untuk pentadbiran lisan. Tablet dan kapsul tidak dikunyah atau digigit, dicuci dengan jumlah cecair yang mencukupi (sekurang-kurangnya 1/2 cawan).

Tablet Duspatalin, mengikut arahan, diambil 3 atau 4 kali sehari (masing-masing 135 atau 100 mg). Apabila kesan klinikal yang diharapkan dicapai, pengurangan dos secara beransur-ansur disarankan selama 2-3 minggu..

Kapsul pelepasan berterusan diambil 2 kali sehari (pagi dan petang), 1 kapsul (200 mg) 20-30 minit sebelum makan. Tempoh rawatan tidak terhad.

Sekiranya dos Duspatalin berikutnya dilewatkan, ubat ini akan diteruskan mengikut skema yang sama. Dos yang hilang tidak boleh diambil sebagai tambahan kepada dos biasa.

Kesan sampingan

Ubat ini boleh diterima dengan baik oleh pesakit dan jarang menyebabkan kesan sampingan. Dalam kes yang jarang berlaku, semasa penggunaan Duspatalin, reaksi negatif seperti itu mungkin berlaku seperti:

  • Pening dan sakit kepala;
  • Bengkak muka;
  • Gatal-gatal;
  • Exanthema;
  • Edema angioneurotik;
  • Loya;
  • Sembelit atau cirit-birit;
  • Hipersensitiviti (kemerahan kulit, gatal-gatal, dll.).

arahan khas

Kajian mengenai kesan Duspatalin terhadap kemampuan memandu kereta dan mekanisme lain belum dilakukan. Walau bagaimanapun, pengalaman penggunaannya dan sifat farmakologi menunjukkan tidak adanya kesan buruk dari mebeverine terhadap kemampuan memandu kenderaan dan mekanisme lain yang berpotensi berbahaya..

Analog

Analog struktur Duspatalin adalah:

  • Mebeverine hidroklorida;
  • Mebeverin;
  • Sparex;
  • Niaspam.

Terma dan syarat penyimpanan

Ubat harus disimpan pada suhu 5 hingga 30 ° C di luar jangkauan kanak-kanak. Jangka hayat Duspatalin adalah 3 tahun.

Terdapat kesilapan dalam teks? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter.

Arahan penggunaan produk ubat untuk penggunaan perubatan Duspatalin ®

Nombor pendaftaran: ЛП 001454

Nama dagang: Duspatalin ®

Nama bukan nama antarabangsa atau nama kumpulan: mebeverine

Bentuk dos: tablet bersalut filem

Baca risalah ini dengan teliti sebelum anda mula mengambil ubat ini, kerana ia mengandungi maklumat penting..

Ubat ini boleh didapati tanpa preskripsi. Untuk hasil yang optimum, Duspatalin ® harus diambil sesuai dengan petunjuk dalam arahan. Pertahankan arahan, anda mungkin perlu membacanya semula. Sekiranya anda mempunyai sebarang pertanyaan, berjumpa dengan doktor anda. Hubungi doktor anda sekiranya, semasa mengambil ubat, keadaannya bertambah buruk atau gejala tidak bertambah baik setelah 2 minggu penggunaan. Sekiranya berlakunya peningkatan atau berlakunya kesan sampingan, termasuk yang tidak dinyatakan dalam arahan ini, anda harus berjumpa doktor.

1 tablet bersalut mengandungi:

Bahan aktif: mebeverine hydrochloride - 135.0 mg.

Eksipien: laktosa monohidrat - 97.0 mg, pati kentang - 45.0 mg, povidone-K25 - 5.5 mg, talc - 12.0 mg, magnesium stearat - 5.5 mg.

Sarung: talc - 40.0 mg, sukrosa - 79.0 mg, gelatin - 0.4 mg, gusi akasia - 0.4 mg, lilin carnauba - 0.3 mg.

Penerangan: tablet bersalut filem bulat, putih.

Kumpulan farmakoterapeutik: agen antispasmodik

Kod ATX: А03АА04

Sifat farmakologi

Farmakodinamik

Tindakan myotropik antispasmodik, mempunyai kesan langsung pada otot licin saluran gastrointestinal tanpa mempengaruhi pergerakan normal usus. Mekanisme tindakan yang tepat tidak diketahui, tetapi pelbagai mekanisme, seperti penurunan kebolehtelapan saluran ion, penyekat pengambilan semula norepinefrin, tindakan anestetik tempatan, dan penyerapan air yang berubah, dapat menyebabkan mebeverine bertindak secara lokal pada saluran gastrointestinal. Melalui mekanisme ini, mebeverine mempunyai kesan antispasmodik, menormalkan peristalsis usus dan tidak menyebabkan kelonggaran kekal sel otot licin saluran gastrointestinal ("hipotensi"). Kesan sampingan sistemik, termasuk antikolinergik, tidak ada.

Farmakokinetik

Mebeverine diserap dengan cepat dan sepenuhnya selepas pemberian oral.

Semasa mengambil dos ubat berulang, tidak ada pengumpulan yang ketara.

Mebeverine hidroklorida terutama dimetabolisme oleh esterase, yang pada tahap pertama memecah ester menjadi asid veratrik dan alkohol mebeverine. Metabolit utama yang beredar dalam plasma adalah asid karboksilat demetilasi. Waktu paruh keseimbangan asid karboksilat demetilasi kira-kira 2.45 jam. Apabila dos berulang diambil, kepekatan maksimum asid karboksilat demetilasi dalam darah (Cmaksadalah 1670 ng / ml, masa untuk mencapai kepekatan maksimum asid karboksilat demetilasi dalam darah (Tmaks) - 1 jam.

Mebeverine tidak dikeluarkan dari badan, tetapi dimetabolisme sepenuhnya; metabolitnya hampir sepenuhnya dihapuskan dari badan. Asid Veratric diekskresikan oleh buah pinggang. Mebeverine alkohol juga diekskresikan oleh buah pinggang, sebahagiannya sebagai asam karboksilat dan sebahagiannya sebagai asam karboksilat demetilasi.

Petunjuk untuk digunakan

Rawatan simptomatik kesakitan, kekejangan, disfungsi dan ketidakselesaan di kawasan usus yang berkaitan dengan sindrom iritasi usus. Gejala boleh merangkumi: sakit perut, kekejangan, kembung dan kembung perut, perubahan frekuensi najis (cirit-birit, sembelit, atau cirit-birit dan sembelit bergantian), perubahan konsistensi najis.

Kontraindikasi

  • Hipersensitiviti terhadap sebarang komponen ubat.
  • Umur di bawah 18 tahun.
  • Intoleransi kongenital terhadap galaktosa (laktosa) atau fruktosa, kekurangan laktase, kekurangan sukrase / isomaltase, sindrom malabsorpsi glukosa-galaktosa.
  • Kehamilan dan tempoh penyusuan.

Gunakan semasa mengandung dan menyusu, kesan pada kesuburan

Kehamilan
Hanya terdapat data yang sangat terhad mengenai penggunaan mebeverine oleh wanita hamil. Data haiwan tidak mencukupi untuk menilai ketoksikan pembiakan. Tidak disyorkan untuk menggunakan Duspatalin ® semasa kehamilan.

Tempoh penyusuan
Tidak banyak maklumat mengenai perkumuhan mebeverine atau metabolitnya dalam susu ibu. Kajian mengenai perkumuhan mebeverine ke dalam susu pada haiwan belum dilakukan. Jangan mengambil Duspatalin ® semasa menyusu.

Kesuburan
Tidak ada data klinikal mengenai kesan ubat terhadap kesuburan pada lelaki atau wanita, tetapi kajian haiwan yang diketahui tidak menunjukkan kesan buruk Duspatalin ®.

Kaedah pentadbiran dan dos

Untuk pentadbiran lisan.

Tablet mesti ditelan tanpa mengunyah, minum banyak air (sekurang-kurangnya 100 ml).

Satu tablet 3 kali sehari, kira-kira 20 minit sebelum makan.

Tempoh pengambilan ubat tidak terhad.

Sekiranya pesakit terlupa mengambil satu atau lebih dos, ubat harus diteruskan dengan dos seterusnya. Satu atau lebih dos yang tidak dijawab tidak boleh diambil sebagai tambahan kepada dos biasa.

Kajian rejimen dos pada pesakit tua, pesakit dengan kekurangan buah pinggang dan / atau hepatik belum dilakukan. Data yang ada mengenai penggunaan ubat pasca pemasaran tidak menunjukkan faktor risiko khusus untuk penggunaannya pada pesakit tua dan pesakit dengan kekurangan buah pinggang dan / atau hepatik. Perubahan rejimen dos pada pesakit tua dan pesakit dengan kekurangan buah pinggang dan / atau hepatik tidak diperlukan.

Kesan sampingan

Kesan sampingan yang dilaporkan berlaku secara spontan dan data tidak mencukupi untuk menganggarkan kejadian secara tepat.

Reaksi alergi diperhatikan terutamanya pada bahagian kulit, tetapi manifestasi alergi lain juga diperhatikan.

Dari bahagian kulit:

Urtikaria (ruam alergi), angioedema (reaksi alergi serius yang mungkin termasuk kesukaran bernafas, pembengkakan muka, leher, bibir, lidah, tekak), pembengkakan wajah, ruam (ruam kulit).

Dari sistem imun:

Reaksi hipersensitiviti (reaksi anafilaksis - reaksi alergi yang serius, yang mungkin termasuk: kesukaran bernafas, degupan jantung yang cepat, penurunan tekanan darah yang tajam (kelemahan dan pening), berpeluh).

Sekiranya anda mempunyai kesan sampingan, termasuk yang tidak disenaraikan dalam risalah ini, hentikan pengambilan Duspatalin ® dan segera berjumpa doktor..

Overdosis

Sekiranya berlebihan dengan Duspatalin ®, anda harus segera berjumpa doktor.

Gejala

Secara teorinya, sekiranya berlaku overdosis, peningkatan kegembiraan sistem saraf pusat adalah mungkin. Dalam kes overdosis mebeverine, gejala tidak ada atau ringan dan, sebagai peraturan, cepat terbalik. Gejala overdosis yang diperhatikan adalah sifat neurologi dan kardiovaskular..

Rawatan

Penawar khusus tidak diketahui. Rawatan simptomatik disyorkan. Lavage gastrik hanya diperlukan jika keracunan dikesan dalam masa kira-kira satu jam setelah mengambil beberapa dos ubat. Tidak diperlukan langkah penyerapan.

Interaksi dengan produk ubat lain dan bentuk interaksi lain

Hanya kajian yang dilakukan mengenai interaksi ubat ini dengan alkohol. Kajian haiwan menunjukkan tidak adanya interaksi antara Duspatalin ® dan etil alkohol.

arahan khas

Sebelum mengambil Duspatalin ®, perlu berjumpa doktor sekiranya:

  • sekiranya gejala penyakit berlaku buat pertama kalinya;
  • penurunan berat badan yang tidak disengajakan dan tidak dapat dijelaskan;
  • anemia
  • pendarahan rektum atau darah di dalam najis;
  • demam;
  • jika seseorang dalam keluarga anda telah didiagnosis menghidap barah usus besar, penyakit seliak, atau penyakit radang usus;
  • berumur lebih dari 50 tahun dan sekiranya gejala penyakit berlaku buat pertama kalinya;
  • penggunaan antibiotik baru-baru ini.

Berunding dengan doktor sekiranya, semasa mengambil ubat, keadaannya bertambah buruk atau gejala tidak membaik selepas penggunaan selama 2 minggu.

Pengaruh keupayaan memandu kereta dan mekanisme lain

Kajian mengenai kesan ubat terhadap keupayaan memandu kereta dan mekanisme lain belum dilakukan. Sifat farmakologi ubat, serta pengalaman penggunaannya, tidak menunjukkan kesan buruk dari mebeverine terhadap kemampuan memandu kereta dan mekanisme lain..

Borang pelepasan

Tablet bersalut 135 mg.

10 tablet dalam lepuh kerajang PVC / aluminium. 1, 5 lepuh dengan arahan penggunaan dalam kotak kadbod.

15 tablet dalam lepuh kerajang PVC / aluminium. 1, 2, 6 lepuh, bersama dengan arahan penggunaan dalam kotak kadbod.

20 tablet dalam lepuh kerajang PVC / aluminium. 1, 2, 3, 5, 6 lepuh, berserta arahan penggunaan dalam kotak kadbod.

Keadaan simpanan

Simpan pada suhu tidak melebihi 30 ° С.

Jauhkan dari jangkauan kanak-kanak!

Jangka hayat

Jangan gunakan selepas tarikh luput yang dicetak pada bungkusan.

Syarat percutian

Pengilang

Makmal Mylan SAS
Route de Belleville, Lie-de-Maillard, 01400, Chatillon-sur-Chalaron, Perancis

Pembungkus, pembungkus:

Makmal Mylan SAS
Route de Belleville, Lie-de-Maillard, 01400, Chatillon-sur-Chalaron, Perancis

Mengeluarkan kawalan kualiti:

Makmal Mylan SAS
Route de Belleville, Lie-de-Maillard, 01400, Chatillon-sur-Chalaron, Perancis

Organisasi yang diberi kuasa oleh pengeluar untuk menerima tuntutan daripada pengguna:

LLC "Makmal Abbott"

125171, Moscow, Leningradskoe shosse, 16a, bangunan 1.

Tel.: +7 (495) 258 42 80

Faks: +7 (495) 258 42 81

1. Institut Nasional untuk Kesihatan dan Kecemerlangan Klinikal, UK. Sindrom usus yang mudah marah pada orang dewasa: diagnosis dan rawatan sindrom iritasi usus dalam penjagaan kesihatan primer. Garis panduan amalan klinikal, Mac 2017.

2. Arahan penggunaan perubatan Duspatalin ® (Mebeverin) 135 mg, tablet bersalut filem bertarikh 05.24.2017

Duspatalin
Analog Duspatalin
Petunjuk untuk digunakan

Kandungan halaman ini:

Duspatalin adalah antispasmodik myotropik moden

Bahan aktif - Mebeverine * (Mebeverine *)
Pengilang - Solvay Pharmaceuticals B.V., Belanda.

Duspatalin adalah antispasmodik myotropik moden, tindakannya bertujuan untuk menghilangkan aktiviti spastik (kekejangan) dan motor (kemahiran motorik) otot licin sistem pencernaan. Duspatalin tidak menekan aktiviti organ saluran gastrousus, yang berfungsi tanpa patologi.

Arah utama tindakan antispasmodik duspatalin adalah organ pencernaan

Apa yang membezakan duspatalin dengan antispasmodik lain (No-shpa, papaverine, dll.)

  • tidak beracun;
  • sangat berkesan;
  • selektiviti, arah tindakan;
  • tempoh tindakan;
  • tiada kesan sampingan yang serius.
  • dalam bentuk tablet bersalut. Setiap tablet mengandungi 125mg bahan aktif - mebevelin;
  • dalam bentuk kapsul tindakan berpanjangan (panjang). Setiap kapsul mengandungi 200mg bahan aktif - mebevelin;

Penerimaan: Oleh kerana kapsul mempunyai kesan yang berpanjangan, ini membolehkan anda mengambil kapsul 2 r / hari, tablet diambil sebelum makan - 3 r / hari

Kursus rawatan: 1-2 minggu. Bergantung pada penyakit, perjalanan rawatan mungkin lebih kurang..

Petunjuk Duspatalin untuk digunakan

Ketentuan umum Arah utama tindakan spastik (antispasmodik) duspatalin adalah organ pencernaan.

  • kelonggaran otot licin sistem pencernaan;
  • gejala kesakitan yang disebabkan oleh mampatan ujung saraf (kekejangan) dihilangkan;
  • bekalan darah ke organ yang berpenyakit bertambah baik, terganggu oleh kekejangan, iaitu pemakanan organ dipulihkan.

Penyakit apa yang dirawat oleh Duspatalin:

Penggunaan duspatalin yang paling berkesan dalam rawatan sistem pencernaan -

perut, usus, pankreas, saluran empedu, terutamanya saluran gastrousus bawah.

Dengan penyakit saluran gastrousus, dengan gastritis, pankreatitis, kolesistitis, bisul, dll. keradangan dan kerosakan pada membran mukus disertai oleh kekejangan otot licin organ yang berpenyakit, yang menyebabkan rasa sakit. No-shpa biasanya digunakan untuk menghilangkan rasa sakit. Namun, dalam kes ini, lebih baik menggunakan duspatalin, yang mempunyai fokus untuk melegakan kekejangan di kawasan sistem pencernaan..

  1. IBS (sindrom iritasi usus), kolitis kronik, dysbiosis. Kesan duspatalin yang paling berkesan pada otot usus besar, dan pergerakan usus semula jadi tidak ditekan dan, oleh itu, perut kembung, sembelit atau akibat tidak menyenangkan lain tidak disebabkan.
  2. Gastritis kronik, ulser dan tumor perut dan duodenum. Seperti yang dijelaskan di atas, bantuan kekejangan menghilangkan rasa sakit yang disebabkan oleh meremas ujung saraf, meningkatkan bekalan darah ke organ yang berpenyakit.
  3. Pankreatitis kronik. Sebagai akibat penghapusan kekejangan saluran pankreas, stagnasi dihilangkan dan aliran keluar jus pankreas, yang mengelakkan terjadinya nekrosis pankreas (pencernaan diri organ). Baca lebih lanjut mengenai perkara ini dalam catatan seterusnya >>
  4. Penyakit saluran empedu - kolesistitis kronik dan kolangitis. Sebagai akibat penghapusan kekejangan pada saluran empedu, stagnasi dihilangkan dan aliran keluar empedu, yang menghindari eksaserbasi kolesistitis dan kolangitis.

Duspatalin mempunyai beberapa kontraindikasi:

  • Reaksi alahan;
  • Intoleransi individu;
  • Kanak-kanak di bawah umur 18 tahun (alasan - tidak cukup ujian klinikal untuk kategori pesakit ini)
  • Wanita hamil (kapsul tidak mempunyai kontraindikasi yang jelas, tetapi hanya boleh diambil dengan preskripsi doktor yang ketat untuk petunjuk penting);
  • Wanita menyusui (tidak ada data, jika ubat itu penting, maka anda harus berhenti makan).

Kesan sampingan yang disebabkan oleh pengambilan Dispatalin:

  • Duspatalin mempunyai sedikit kontraindikasi dan kesan sampingan.
  • Duspatalin (kapsul) mempunyai kontraindikasi yang lebih sedikit daripada duspatalin (tablet)

# Duspatalin (kapsul) - reaksi individu terhadap ubat, alergi adalah mungkin.

# Duspatalin (tablet) - reaksi individu terhadap ubat, alahan, mual, sakit kepala dan pening adalah mungkin.

Selama tempoh rawatan, perawatan harus diambil semasa melakukan aktiviti yang memerlukan peningkatan perhatian dan kecepatan reaksi psikomotor: memandu kenderaan, bekerja di ketinggian dan kegiatan berbahaya lainnya..

Harga Duspatalin Duspatalin

Duspatalin tergolong dalam kategori harga menengah.

Berikut adalah harga purata ubat duspatalin dan harga sinonim duspatalin, iaitu sediaan yang mengandungi bahan aktif aktif - mebevelin.

  • DUSPATALIN CAPS MULAI 200MG N30 NETHERLANDS - 430 RUB
  • DYUSPATALIN CAPS. MEMANJANGKAN. TINDAKAN. 200MG No. 30 - 450 rubel
  • NO-SHPA TAB.40MG No. 30 - 178.75 rubel (data untuk membandingkan harga: no-shpa dan duspatalin)
  • NIASPAM 0.2 N30 CAPS PROLONG - 326 rubel
  • SPAREX CAPS. MEMANJANGKAN. TINDAKAN. 200MG No. 30 - 364 rubel
  • TAB TRIGAN-D. No. 20 - 79.31 rubel

Harga rata-rata ubat diberikan misalnya dan sesuai dengan jangka waktu dan tempat pembelian - November 2013, Moscow

Harga purata dikemas kini setiap hari. Harga yang tepat boleh didapati dengan menghubungi farmasi atau institusi perubatan di bandar anda.

Analog Duspatalin

Duspatalin mempunyai analog dan sinonim.

  • Ubat sinonim mengandungi bahan aktif yang sama. Dalam kes duspatalin, ini adalah mebevelin.
  • Ubat analog mengandungi komponen aktif lain, tetapi sifat perubatan ubat analog serupa.

Oleh itu:

# Sekiranya anda ingin membeli ubat-ubatan dengan khasiat perubatan yang lebih dekat dengan duspatalin, di mana harta ubat tersebut dapat direalisasikan dengan bantuan mebevelin, maka beli persediaan sinomim duspatalin.

Sinonim Duspatalin lebih murah daripada duspatan:

  • Niaspam,
  • Sparex,
  • Mebeverin.

(Niaspam, Sparex adalah kapsul dengan tindakan yang berpanjangan, Mebeverin adalah tablet)

Oleh kerana sediaan sinonim mengandungi satu bahan aktif, ia boleh ditukar ganti. Maksudnya, jika doktor menetapkan satu ubat untuk anda, maka anda boleh membeli ubat lain - ubat sinonim. (Setiap orang mempunyai alasan tersendiri untuk mengganti - ini adalah kekurangan ubat di farmasi atau masalah material)

# Sekiranya anda ingin membeli ubat dengan khasiat perubatan yang hampir dengan duspatalin, tetapi memilih keberadaan bahan aktif lain, maka beli analog duspatalin.

Analog Duspatalin lebih murah daripada duspatan:

  • Bendazole (tablet);
  • Buscopan (tablet);
  • Dibazol (tablet);
  • Dicetel (tablet);
  • Drotaverine hidroklorida (tablet);
  • No-shpa (tablet);
  • Papaverine (tablet);
  • Spaskuprel (tablet homeopati);
  • Trigan (tablet dan penyelesaian untuk suntikan intramuskular);
  • Trigan-D;
  • Trimedat (tablet).

Sekiranya anda sendiri boleh memilih sinonim untuk duspatalin, maka memilih analog untuk duspatalin adalah lebih sukar. Izinkan saya mengingatkan anda bahawa analog duspatalin tidak mengandungi mebevelin, tetapi mengandungi komponen aktif (komponen) yang lain, tetapi kesan analog duspatalin pada badan serupa dengan tindakan duspatalin.

Untuk pilihan analog ubat yang betul, diperlukan bantuan doktor!

Arahan penggunaan Duspatalin
(anotasi rasmi)

Arahan untuk penggunaan disertakan dalam setiap paket Duspatalin.

Perhatian! Maklumat di halaman ini hanya untuk tujuan maklumat dan tidak boleh digunakan untuk rawatan diri. Ubat mesti diresepkan oleh doktor. Sekiranya anda menemui kontraindikasi terhadap keadaan kesihatan anda dengan bantuan anotasi terhadap ubat tersebut, maka anda harus membincangkannya dengan doktor anda. Tiada laman web atau nasihat dalam talian boleh menggantikan perundingan secara langsung dengan pakar.

Duspatalin - analognya lebih murah (senarai dengan harga), perbandingan

Penyakit saluran gastrointestinal tidak jarang berlaku di dunia moden. Kehidupan yang pantas, pelanggaran diet, tekanan dan sebab-sebab lain membawa kepada penyakit gastrousus yang berfungsi dan lebih teruk. Artikel berkenaan dengan ubat moden yang namanya "Duspatalin". Analoginya akan dipertimbangkan, dan penilaian perbandingan akan diberikan kepada beberapa pengganti duspatalin.

Duspatalin - arahan cepat

Mebeverin hidroklorida adalah bahan aktif ubat. Kod ICD-10 ialah ATX A0ZA A04. Merujuk kepada antikolinergik. Bentuk pelepasan - tablet (135 g bahan aktif) dan kapsul (200 g mebeverine). Dihasilkan di Belanda.

Mebeverin mempunyai sifat antispasmodik yang ketara. Tindakan ubat ini bersifat selektif, ini terutama mempengaruhi otot-otot licin sistem pencernaan, sementara motilitas usus tidak berubah.

Bilakah duspatalin ditunjukkan?

Petunjuk langsung untuk temujanji adalah:

  • sindrom iritasi usus (kembung perut, kolik, sembelit, cirit-birit);
  • kekejangan saluran gastrousus (GIT);
  • sakit di kawasan epigastrik (sakit perut);
  • patologi saluran empedu.

Kontraindikasi

Mebeverin tidak digunakan dalam kes berikut:

  • intoleransi individu;
  • kehamilan dan penyusuan;
  • kanak-kanak di bawah 10 tahun.

Cara pengambilan duspatalin?

Biasanya doktor akan menetapkan rejimen rawatan. Tempoh kemasukan juga dipersetujui dengan pakar. Menurut arahan penggunaan, sebagai contoh, jika kita menganggap duspatalin dalam kapsul, ubat itu diambil 1 kapsul dua kali sehari.

Kemungkinan reaksi sampingan

Duspatalin jarang menyebabkan "kesan sampingan", gejala negatif seperti sembelit, cirit-birit, mual, sakit kepala atau pening, reaksi alahan jarang berlaku.

Kos purata duspatalin di Rusia ialah 500-600 rubel.

Analog Duspatalin lebih murah

Ini bukan untuk mengatakan bahawa alat ini mempunyai harga selangit, tetapi tetap saja, pencarian pengganti yang lebih murah tidak berhenti. Ini bermaksud bahawa harga seperti itu tidak sesuai untuk semua orang, terutamanya dalam kes di mana pesakit menderita gangguan gastrointestinal kronik dan duspatalin harus dibeli berulang kali. Nasib baik, dana murah ada, mereka akan dibincangkan di bawah.

Duspatalin, sebagai peraturan, diubah kerana dua sebab: harganya tidak puas, atau pesakit mengalami reaksi buruk. Pertama sekali, anda perlu tahu bahawa penggantian ubat itu hanya dilakukan oleh pakar, tidak boleh ada inisiatif dalam hal ini.

Ubat-ubatan berikut boleh dianggap sebagai analog pengeluaran Rusia yang murah:

  • mebeverine;
  • alat ganti;
  • papaverine.

Ubat berikut disyorkan dari dana asing, ia juga lebih murah:

  • dicetel;
  • trimedat;
  • tidak-shpa;
  • buscopan;
  • odeston;
  • niaspam.

Mari kita perhatikan lebih dekat ubat-ubatan yang disajikan.

Analogi Rusia duspatalin

Mebeverin

Mebeverin Rusia adalah analog struktur duspatalin, kerana bahan aktifnya bertepatan sepenuhnya. Ubat ini dihasilkan dalam kapsul, tindakannya mempunyai kesan yang berpanjangan. Ubat ini ditetapkan untuk pedih ulu hati, loya, sakit spastik di epigastrium. Juga, ubat ini digunakan untuk pankreatitis, ketika pesakit mengalami muntah. Sehingga usia 18 tahun, ubat ini tidak digalakkan untuk digunakan. Bagi reaksi sampingan yang mungkin berlaku, ia sama seperti duspatalin..

Sparex

Seperti mebeverine, Sparex tergolong dalam analog struktur duspatalin. Petunjuk, kontraindikasi, kesan sampingan tidak mempunyai perbezaan khas. Sparex mempunyai borang pelepasan yang dikemas. Sehingga usia 12 tahun, ubat ini tidak digalakkan untuk digunakan. Dalam kes yang jarang berlaku, untuk waktu yang singkat, agen tersebut diresepkan lebih awal daripada usia ini, misalnya, dengan sakit tajam di epigastrium. Sparex boleh digunakan untuk ulser perut, pankreatitis, kolik yang terletak di hati dan buah pinggang.

Papaverine

Bahan aktifnya adalah papaverine hidroklorida. Alat ini berjaya digunakan untuk melegakan kolik hepatik dan ginjal. Disyorkan untuk pylorospasm, cholelithiasis, vasospasme serebrum. Alat ini tersedia dalam bentuk tablet, supositoria, larutan suntikan.

Analog asing

Niaspam

Ejen tersebut mempunyai kesan myotropik. Negara asal: India. Bahan aktifnya ialah mebeverine hydrochloride. Ia adalah analog struktur duspatalin. Tugas utama niaspam adalah untuk menghilangkan gangguan fungsi usus besar. Ubat ini mempunyai kesan antispasmodik yang ketara. Di bawah umur 12 tahun, ubat ini tidak digalakkan.

Trimedat

Ubat ini diklasifikasikan sebagai agen antispasmodik yang menghilangkan rasa sakit dan ketidakselesaan di saluran gastrousus. Nama bahan aktif bertepatan dengan nama ubat. Trimedat boleh didapati dalam bentuk tablet. Pengilang: Korea.

Odeston

Bahan aktifnya adalah gimecromone. Negara asal: Poland. Ubat ini boleh didapati dalam bentuk tablet. Odeston mempunyai kesan antispasmodik yang ketara, dan juga mempunyai kesan koleretik. Berbanding dengan duspatalin, ubat ini mempunyai aplikasi yang lebih luas. Ia juga diresepkan dalam kes berikut: semua masalah yang berkaitan dengan disfungsi pundi hempedu (diskenesia, kolesistitis, dan lain-lain).

Kelemahan odeston adalah kerana ia mempunyai kontraindikasi untuk digunakan: hemofilia, patologi buah pinggang dan hepatik yang teruk, kanak-kanak, ulser gastrousus, dan lain-lain. Reaksi buruk lebih kerap dikaitkan dengan migrain dan manifestasi alahan.

Buscopan

Ubat ini dihasilkan di Perancis dan Austria. Merujuk kepada cholinomimetics, dengan sempurna mencegah kekejangan usus (kecil dan tebal), perut dan pundi hempedu. Mempunyai dua bentuk pelepasan: tablet dan supositoria. Produk ini berdasarkan bahan aktif hyoscine butyl bromide.

Buscopan berkesan untuk pelbagai kekejangan, disyorkan untuk serangan kolik, disfungsi usus, pylorospasme, cardiospasm dan masalah lain..

Kontraindikasi untuk digunakan: myasthenia gravis, edema paru, aterosklerosis, lain-lain. Kemungkinan reaksi sampingan: mengantuk teruk, mulut kering, takikardia.

Tidak-shpa

Produk ini dihasilkan di Perancis. Merupakan pengganti duspatalin yang murah.

Ramai doktor percaya bahawa no-spa adalah salah satu pengganti duspatalin yang paling murah. Mempunyai kesan myotropik yang ketara. Menunjukkan kesan analgesik yang kuat, jadi ia sering digunakan untuk melegakan kolik ginjal dan hati, serta serangan etiologi lain. Bentuk pelepasan: tablet dan larutan suntikan. Bahan aktif adalah drotaverine (antispasmodik).

  • Petunjuk: kekejangan pelbagai organ. Diluluskan untuk digunakan dalam latihan obstetrik.
  • Kontraindikasi: gangguan fungsi hati yang teruk, ginjal, jantung, kanak-kanak di bawah umur 6 tahun, tempoh penyusuan, intoleransi individu terhadap komposisi. Kesan sampingan sangat jarang berlaku: migrain, insomnia, takikardia, hipotensi, dispepsia.

Dicetel

Pinaveria bromida adalah bahan aktif utama. Merujuk kepada m-antikolinergik. Dikilangkan di Perancis. Bentuk pelepasan: tablet.

Ia digunakan untuk melegakan kekejangan dan kolik pada penyakit gastrousus. Dicetel juga digunakan sebagai persediaan untuk prosedur endoskopi. Ubat ini boleh diterima dengan baik, kadang-kadang terdapat reaksi sampingan: cirit-birit, mual, alergi.

Pada masa ini, Dycetel sedikit lebih murah daripada duspatalin, dan bahkan lebih mahal di beberapa farmasi..

Semasa memilih antispasmodik, pesakit kadang-kadang tidak tahu apa yang lebih baik untuk dibeli. Pakar sering menawarkan beberapa ubat untuk dipilih, dan ternyata pilihan tetap pada pesakit. Mari bandingkan beberapa pasang ubat antispasmodik dan cuba tentukan mana yang lebih berkesan dan lebih murah..

Penilaian perbandingan duspatalin dan analognya

Trimedat atau duspatalin - mana yang lebih baik

Petunjuk utama untuk penggunaan ubat-ubatan ini adalah sindrom iritasi usus. Kumpulan farmakologi yang menjadi milik ubat-ubatan ini adalah antispasmodik myotropic.

  • watak utama;
  • kakitangan tambahan;
  • firma pembuatan;
  • harga;
  • prinsip operasi;
  • bentuk pelepasan;

Mebeverine adalah bahan aktif duspatalin, trimebutin adalah komponen utama trimedate. Kedua-dua ubat mempunyai bentuk tablet, hanya duspatalin yang mempunyai kapsul.

Sekiranya sindrom kesakitan teruk, lebih baik menggunakan duspatalin; untuk sembelit, trimedat disyorkan. Sebagai antispasmodik, kelebihan berbanding duspatalin.

Trimedat tidak digunakan pada kanak-kanak di bawah tiga tahun, duspatalin hanya dibenarkan selepas 10 tahun. Selama tempoh penyusuan, dana yang dimaksud tidak digunakan. Semasa kehamilan, hanya dalam kes luar biasa, pada trimester II dan III, trimedat dapat digunakan.

Sparex atau duspatalin - apa yang harus dipilih

Penyediaannya adalah analog struktur, komposisi hanya berbeza pada komponen tambahan. Pengilang Rusia hanya menghasilkan kapsul, dan Duspatalin (Belanda) juga mempunyai tablet dengan dos yang lebih rendah. Ini membolehkan terapi disesuaikan apabila dos harian perlu dikurangkan..

Oleh kerana dana mempunyai komposisi yang sama, indikasinya, kontraindikasi pada dasarnya sama. Kadang kala reaksi sampingan diperhatikan, contohnya, jika menggunakan duspatalin, mereka tidak hadir, tetapi terdapat reaksi terhadap Sparex, sebaliknya, "kesan sampingan" seperti itu dikaitkan dengan beberapa jenis bahan tambahan.

Apa sahaja yang boleh dikatakan, tetapi harganya tetap menjadi salah satu keutamaan ketika memilih ubat. Tidak kira seberapa terpuji, misalnya, ubat asing, sukar untuk meyakinkan seseorang bahawa hanya perlu dibeli. Sangat bermasalah untuk melakukan ini apabila daya beli pesakit rendah. Oleh itu, pakar harus selalu mengambil kira masa ini dan memilih dana mengikut kemampuan kewangan pesakit..

Harus diingat bahawa ubat yang diimport tidak selalu lebih baik. Doktor yang berpengalaman mempunyai pengalaman dalam menggunakan pelbagai ubat, oleh itu doktor yang berkebolehan akan selalu memberi tahu pesakit mana ubat yang harus dihentikan..

Duspatalin atau niaspam

Dana ini adalah analog struktural, oleh itu, sama dalam tindakan farmakologi. Dos kapsul untuk dana ini juga sama. Ubat yang bertindak panjang.

Ubatnya hanya berbeza dari segi kos, pengeluar dan komposisi eksipien. Niaspam boleh digunakan dari umur 12 tahun, duspatalin dibenarkan dari umur 10 tahun.

Analog herba yang melegakan kekejangan usus

Terdapat kategori pesakit tertentu yang tidak mahu mengambil ubat kimia, menganggap terapi tersebut boleh membawa maut kepada tubuh. Sudah tentu, mustahil untuk berdebat dengan tegas, kadang-kadang anda tidak boleh melakukannya tanpa ubat-ubatan tertentu. Sebagai contoh, mustahil untuk menyembuhkan tuberkulosis tanpa antibiotik..

Ubat-ubatan herba, sebagai peraturan, termasuk dalam terapi kompleks dan menyumbang kepada pemulihan badan yang lebih cepat. Mari kita lihat beberapa resipi mudah yang melegakan kekejangan, di mana tanaman ubat adalah analog duspatalin yang murah.

Pengumpulan ubat untuk kekejangan usus (infusi)

  • bijak;
  • pisang;
  • pudina;
  • St. John's wort;
  • pujuk.

Cendawan kering memerlukan 10 gram, pudina - 5 gram, selebihnya ramuan mengambil 15 gram. Semua ramuan perlu dicampurkan, koleksi sudah siap. Agar pengumpulannya bermanfaat, sangat penting untuk menuai tanaman ubat dengan betul. Sekiranya tidak ada pengalaman dalam hal ini, lebih baik membeli produk siap di farmasi..

Sekarang mari kita pergi terus ke penyediaan infusi. Anda perlu menuangkan 5 gram koleksi dengan air mendidih (200-300 ml). Tegaskan 20 minit, toskan. Bahagikan infusi yang dihasilkan menjadi tiga bahagian dan minum pada siang hari.

Infusi pudina

Ramai yang mendengar bahawa pudina bukan sahaja menenangkan sistem saraf, tetapi juga merupakan agen antispasmodik yang sangat baik. Infusi pudina diambil untuk sakit kepala, kekejangan usus, sakit haid. Pudina dibancuh kering dan segar. Biasanya sudu pencuci mulut bahan mentah kering diambil dalam segelas air mendidih. Selepas 15 minit, infusi sudah siap. Minum infus seperti ini disyorkan dua kali sehari..

Sekiranya anda berada di luar kota, perhatikan, terdapat banyak pudina liar yang tumbuh di dekat badan air dan tasik; dalam sifat perubatannya melebihi pudina. Oleh itu, jangan malas, pilih pudina dan keringkan. Persediaan sedemikian akan membantu lebih dari sekali dengan kegembiraan saraf dan sakit perut..

Ekor kuda, yarrow dan kayu cacing

Campuran tanaman ini mempunyai kesan yang baik pada otot licin saluran gastrointestinal. Ekor kuda dan yarrow masing-masing mengambil 20 gram, kemudian masukkan 10 gram kayu cacing. Semua bercampur. Campuran yang dihasilkan dicurahkan ke dalam 0.5 liter air mendidih. Tegaskan selama kira-kira dua jam, kemudian tapis. Ambil 50 ml 4 kali sehari.

Kursus rawatan sekurang-kurangnya lima hari, walaupun sakit di usus sudah berlalu pada hari kedua. Perlu "menenangkan" saluran gastrointestinal sebanyak mungkin, terutama dalam kes di mana pesakit mempunyai sindrom iritasi usus.

Dill (infusi)

Dill adalah ubat yang sangat baik untuk mencegah dan melegakan kekejangan usus. Pada musim panas, lebih baik menegaskan biji dill segar, pada musim sejuk - kering. Satu sudu biji dituangkan lebih dari 200 ml air mendidih, biarkan selama 15 minit. Juga pada musim panas anda boleh mengambil hijau dill. Ia dibancuh dengan cara yang sama.

Orang yang mempunyai masalah gastrointestinal perlu selalu memasukkan dill dalam makanan mereka. Sekiranya bayi tinggal di rumah, dapatkan air dill (beli di farmasi), ia dapat melegakan kolik dengan sempurna.

Toadflax (infusi)

Tumbuhan ini tergolong dalam keluarga pisang. Infus disediakan seperti berikut: tuangkan satu sendok makan ramuan dengan 300 ml air mendidih. Berkeras selama kira-kira 20 minit, toskan. Ambil satu sudu setiap empat jam. Kursus terapi untuk penyakit gastrousus berlangsung selama dua minggu. Selepas sebulan, rawatan diulang.

Kesimpulannya

Duspatalin adalah ubat yang layak dan terkenal yang menghilangkan rasa sakit dan kekejangan dalam pelbagai gangguan saluran gastrousus. Walaupun begitu, ramai pesakit berminat dengan analog.

Artikel tersebut mengandungi senarai analog yang murah, ciri perbandingan duspatalin dan beberapa analognya. Kami berharap maklumat yang disampaikan dapat membantu pesakit memahami persoalan perubatan dan farmakologi yang tidak begitu mudah. sihat!

Duspatalin - arahan penggunaan

Kos dan peraturan penjualan melalui farmasi

Ubat ini diimport ke Rusia dari Belanda, jadi harganya agak tinggi. Tidak ada bentuk tablet di farmasi. Kos pembungkusan 30 kapsul Duspatalin adalah kira-kira 500 rubel. Potongan harga boleh didapati di farmasi dalam talian.

Ubat ini, yang dibuat berdasarkan mebeverine, dengan keras kepala memegang jawatan pertama dalam janji temu sebagai ubat antispastik untuk kesakitan. Sebelum digunakan, perlu mempelajari petunjuk, untuk mengecualikan kemungkinan akibat negatif. Anda tidak boleh mengambil dan memilih dosnya sendiri. Lebih baik berunding dengan ahli gastroenterologi.

Harga Duspatalin Duspatalin

Duspatalin tergolong dalam kategori harga menengah.

Berikut adalah harga purata ubat duspatalin dan harga sinonim duspatalin, iaitu sediaan yang mengandungi bahan aktif aktif - mebevelin.

  • DUSPATALIN CAPS MULAI 200MG N30 NETHERLANDS - 430 RUB
  • DYUSPATALIN CAPS. MEMANJANGKAN. TINDAKAN. 200MG No. 30 - 450 rubel
  • NO-SHPA TAB.40MG No. 30 - 178.75 rubel (data untuk membandingkan harga: no-shpa dan duspatalin)
  • NIASPAM 0.2 N30 CAPS PROLONG - 326 rubel
  • SPAREX CAPS. MEMANJANGKAN. TINDAKAN. 200MG No. 30 - 364 rubel
  • TAB TRIGAN-D. No. 20 - 79.31 rubel

Harga rata-rata ubat diberikan misalnya dan sesuai dengan jangka waktu dan tempat pembelian - November 2013, Moscow

Harga purata dikemas kini setiap hari. Harga yang tepat boleh didapati dengan menghubungi farmasi atau institusi perubatan di bandar anda.

Cara pengambilan duspatalin

Agar ubat dapat membantu, ambil mengikut arahan:

  • Tidak lebih daripada 2 kapsul dibenarkan sehari;
  • Penerimaan hendaklah dibahagikan kepada 2 kali - kapsul pada waktu pagi dan petang;
  • Ubat itu harus ditelan 20 minit sebelum makan dengan segelas air suam;
  • Biasanya tempoh permohonan dikira berdasarkan kesejahteraan pesakit;
  • Sekiranya anda tiba-tiba berhenti minum duspatalin, ini dijamin membawa kepada pengembalian atau peningkatan kekejangan;
  • Dalam seminggu, setelah meningkat, mereka minum satu kapsul. Semua sama 20 minit sebelum makan, pada waktu pagi;
  • Setelah pembatalan lengkap, mereka menunggu selama beberapa hari dan memantau keadaan pesakit, jika aduan itu kembali - seminggu untuk kapsul.

Penggunaan ubat mesti dipersetujui dengan ahli gastroenterologi dan mematuhi cadangannya, dengan tegas. Terutama jika pesakit hamil, anda harus mula memikirkan masa depan bayi sekarang..

Ubat itu sama sekali tidak digabungkan dengan alkohol, jadi semasa mengambil ketagihan, anda harus berhenti.

Arahan untuk penggunaan Duspatalin untuk pelbagai patologi

Ubat Duspatalin harus digunakan untuk banyak penyakit saluran pencernaan.

Dengan disfungsi hempedu, ubat Duspatalin harus diminum dalam masa 14 hari. Anda harus mengambil tablet atau kapsul sebelum makan 2-3 kali sehari (bergantung kepada kerumitan proses patologi) dan boleh digunakan dalam terapi kompleks.

Sekiranya disfungsi motilitas usus dengan peningkatan pengeluaran gas, Duspatalin harus diminum tanpa gangguan sekurang-kurangnya sebulan. Anda perlu minum 1 tablet atau kapsul - pada waktu pagi dan petang. Jalan rawatan harus diteruskan sehingga muncul manifestasi klinikal positif..

Rawatan berfungsi pencernaan usus yang terganggu dengan loya dan muntah. Dalam kes ini, anda perlu menetapkan rawatan terlebih dahulu selama 1 minggu, 1 tablet - 3 kali sehari. Sekiranya kesan klinikal tidak dicapai dan keadaan patologi terus disertai dengan mual atau muntah, maka rawatan harus diteruskan hingga 30 hari, tetapi tablet harus diambil 1 pc. - 2 kali sehari Sekiranya kesan rawatan tidak begitu ketara (dengan manifestasi mual yang tinggal), perjalanan rawatan dengan Duspatalin perlu dilanjutkan hingga 3 bulan - masing-masing 1 tablet - pada waktu pagi dan petang (di bawah pengawasan ketat doktor yang hadir). Sebagai peraturan, pada masa ini semua manifestasi disfungsi usus telah berlalu.

Dalam rawatan proses patologi di pankreas, dan khususnya dengan pankreatitis, Duspatalin diminum sehingga 30 hari, mengikut budi bicara ahli gastroenterologi dan tindak balas badan terhadap rawatan.

Petunjuk

Petunjuk utama duspatalin adalah menghilangkan rasa sakit di perut dan usus yang disebabkan oleh kekejangan, dengan pelbagai keadaan patologi dan normalisasi nada.

Tidak seperti antispasmodik lain (papaverine, no-shpa) mempunyai aktiviti selektif yang signifikan berkaitan dengan sfinkter Oddi. Diresepkan untuk hipertensi, menghilangkan disfungsi, kolik empedu dan pankreas.

Keberkesanan duspatalin dalam sindrom iritasi usus (IBS) telah dibuktikan oleh kajian bebas. Menormalkan najis dalam pelbagai jenis IBS, disertai dengan cirit-birit kronik dan sembelit.

  • Kesakitan, ketidakselesaan yang disebabkan oleh kekejangan perut.
  • Kolik bilier.
  • Kolik ginjal.
  • Gangguan fungsi saluran pencernaan.
  • Sebagai ubat simptomatik untuk penghapusan sindrom kesakitan.
  • Meringankan Ketidakselesaan Usus.
  • Spinkter disfungsi Oddi.
  • Beberapa jenis gastritis.

Kontraindikasi dan tindak balas buruk

Duspatalin dikontraindikasikan pada wanita hamil, dan juga pada pesakit dengan alergi mebeverine.

Penting! Menurut arahan untuk Duspatalin, tablet tersebut boleh diambil oleh pesakit yang berumur lebih dari 12 tahun.

Untuk remaja di bawah usia 18 tahun, ubat ini diresepkan dengan berhati-hati dan memilih bentuk kapsul. Semasa menggunakan ubat, reaksi yang tidak diingini adalah mungkin:

Semasa menggunakan ubat, reaksi yang tidak diingini adalah mungkin:

  • manifestasi alahan, terutamanya pada kulit - urtikaria, exanthema, edema Quincke;
  • kejutan anaphylactic (dengan hipersensitiviti).

Reaksi buruk tersebut telah dikenal pasti oleh amalan pasca pemasaran, jadi kekerapan kejadiannya belum dapat ditentukan dengan tepat..

Harga ubat dan analog Duspatalin

Tidak semua ubat-ubatan serupa Duspatalin mempunyai kos anggaran. Harga bergantung pada negara asal ubat. Ubat domestik 2-3 kali lebih murah daripada pengganti yang diimport. Senarai analog Duspatalin ditunjukkan dalam jadual

Nama ubatDos asas
komponen (mg)
Kuantiti dalam 1 pakejHarga
Duspatalin200

466-470

Buscopansepuluh

480-500

Dicetel5020548-600
Spaskuprelpil di bawah lidah

928-950

Sparex200tiga puluh334-400
Trimedat

466-590

Drotaverin40sepuluh

Dibazol20

Niaspam200tiga puluh418-430

Petunjuk

Ciri pembezaan utama Duspatalin adalah bahawa ia mempunyai kesan langsung pada otot licin saluran gastrointestinal, tanpa mempengaruhi fungsi umum organ dalaman dan tanpa membahayakannya. Setelah menjalani terapi, kompleks dikeluarkan sepenuhnya dari badan semasa pengosongan pundi kencing.

Tujuan utama ubat ini adalah untuk menahan rasa sakit yang tidak menyenangkan di usus. Kekejangan adalah pengecutan tisu otot yang tidak terkawal, disertai dengan peningkatan malaise. Untuk menghilangkan pelanggaran tersebut, diperlukan untuk melakukan proses melemahkan impuls saraf, dari mana maklumat mengalir ke ujungnya. Duspatalin diresepkan kepada pesakit dalam kes berikut:

  • pengenalpastian kolik, disertai dengan kesukaran aliran keluar hempedu dari hati dan pundi kencing, kerana adanya batu,
  • peningkatan kesakitan memotong usus akibat gangguan pada usus besar,
  • melemahkan prestasi pundi hempedu, terutamanya fungsi kontraktil,
  • berlakunya kekejangan pada organ saluran gastrousus, yang disebabkan oleh proses patologi,
  • mendiagnosis sindrom iritasi usus yang dicirikan oleh sakit perut, sembelit, atau najis longgar.

Tidak disyorkan untuk menjalankan terapi Duspatalin sendiri. Sebelum memulakan penggunaan, anda harus berjumpa doktor, menjalani kajian diagnostik untuk mencari punca penyakit ini. Masalah yang serupa di institusi perubatan ditangani oleh ahli gastroenterologi, proctologist, ahli terapi dan ahli neurologi (jika masalah itu disebabkan oleh akibat psikologi).

Dalam tempoh kehamilan, ibu mengandung sering terpaksa menggunakan ubat tersebut. Ubat ini membolehkan anda mengatasi kekejangan yang berlaku di saluran pencernaan. Ia dibenarkan untuk digunakan dalam proses penyusuan, kerana komponen komposisi tidak memiliki kemampuan untuk meresap ke dalam susu ibu.

Gangguan pergerakan usus dianggap masalah yang biasa berlaku pada masa kini. Dalam kebanyakan kes, perubahan seperti ini dikesan pada orang tua, namun terdapat juga sedikit mangsa di kalangan orang muda. Faktor yang mempengaruhi berlakunya gangguan adalah gangguan motilitas bahagian otot usus. Penyimpangan seperti itu tidak membenarkan tinja bergerak melalui kawasan usus besar. Sebagai pencahar, penggunaan Duspatalin dibenarkan. Di samping itu, ubat ini digunakan secara meluas jika terdapat kerosakan pada usus dan ulser gastrik. Penyimpangan seperti ini berlaku terhadap latar belakang ketidakupayaan untuk mengatasi makanan yang memasuki tubuh manusia. Selepas pengambilan mineral dan zat yang tidak mencukupi, kehilangan prestasi organ dan sistem berlaku. Duspatalin sangat berkesan untuk pankreatitis. Ia membantu menghilangkan keradangan dan kesakitan yang tidak menyenangkan.

Tidak kurang popular dan ubat biasa dipertimbangkan ketika mendiagnosis pesakit dengan kolesistitis. Penyakit ini dicirikan oleh permulaan proses keradangan di kawasan pundi kencing, sementara proses patologi mempunyai etimologi bakteria, virus atau parasit. Selalunya, patologi dapat disertai dengan pergerakan batu di sepanjang sistem genitouriner. Dalam tempoh ini, pesakit perlu segera membantu mengatasi peningkatan manifestasi kesakitan..

Semasa mendiagnosis pesakit dengan sindrom iritasi usus, petunjuk untuk mengambil Duspatalin disebabkan oleh fakta bahawa komponen komposisi menyumbang kepada penghapusan faktor utama yang memprovokasi proses patologi. Ini termasuk pengaruh situasi tekanan berterusan, pemakanan yang tidak betul dan tidak mencukupi, peningkatan kegelisahan pesakit, kemungkinan pengenalpastian keadaan depresi dan keletihan badan..

Analog

Bergantung pada bahan aktif mana yang termasuk dalam ubat, analog Duspatalin dibahagikan kepada 2 kumpulan:

  1. Persediaan yang mengandungi bahan aktif yang sama dengan Duspatalin. Mereka mungkin berbeza dalam bentuk pelepasan, kandungan bahan aktif dan komposisi komponen tambahan..
  2. Tindakan ubat-ubatan yang termasuk dalam kumpulan ini adalah berdasarkan bahan aktif yang berbeza, tetapi kesan terapeutiknya sama dengan ubat Duspatalin.


Kumpulan pertama merangkumi:

  • Mebeverin;
  • Niaspam;
  • Sparex.

Analog ubat dari kumpulan kedua adalah:

  • Trigan (tablet dan penyelesaian untuk suntikan intramuskular);
  • Trimedat (tablet);
  • Spaskuprel (tablet homeopati);
  • Buscopan (tablet);
  • Dibazol (tablet);
  • Bendazole (tablet);
  • Dicetel (tablet);
  • No-shpa (tablet);
  • Drotaverine hidroklorida (tablet);
  • Papaverine (tablet).

Apa jenis analog untuk menggantikan Duspatalin bergantung kepada toleransi ubat-ubatan ini, sifat farmakologi mereka dan tahap pengaruh terhadap pelbagai fungsi badan. Doktor akan membantu anda memilih pilihan terbaik.

Kehamilan dan rawatan

Semasa kehamilan, wanita mengalami perubahan hormon dan fisiologi, yang mempengaruhi kesihatan mereka dengan cara yang berbeza. Rahim yang tumbuh mempunyai otot licin yang sering kekejangan. Ini membawa kepada kesakitan. Kekejangan mempengaruhi organ berdekatan, termasuk:

  • perut,
  • pankreas,
  • usus.

Untuk mengurangkan nada rahim, gunakan pertolongan No-shpy, dan untuk menghilangkan kekejangan otot saluran gastrousus, Duspatalin digunakan. Pilihan yang memihak kepada ubat ini dijelaskan oleh fakta bahawa ia secara selektif mempengaruhi otot otot licin perut dan usus, tetapi tidak mempengaruhi rahim..

Ulasan Duspatalin dari pesakit dan doktor adalah positif. Perkara ini diperhatikan oleh pakar sakit puan dan ahli terapi. Wanita yang mengandung janin beremosi, mudah bersemangat, di samping itu, mereka sering mengalami kesalahan pemakanan. Akibatnya, ia mempengaruhi keadaan saluran gastrointestinal dalam bentuk kolik dan kesakitan, pemburukan penyakit kronik (kolesistitis, pankreatitis, gastritis). Dalam petunjuk untuk ubat "Duspatalin" petunjuk untuk penggunaan berlaku pada wanita hamil.

Pada wanita hamil, ketegangan dan penutupan sfingter Oddi ditemui, fungsinya adalah mengatur pelepasan hempedu dari pankreas ke duodenum. Sekiranya sfinkter ditutup, maka rembesan hempedu dan jus gastrik berhenti, dan ini mengganggu keseluruhan proses pencernaan makanan. Akibatnya, wanita itu mengalami sakit perut. Duspatalin datang untuk menyelamatkan, penggunaannya memastikan penghapusan semua manifestasi negatif.

Walaupun terdapat banyak tinjauan positif wanita hamil mengenai penggunaan ubat ini, penjelasan menyatakan bahawa semasa mengandung dan menyusu, wanita perlu mengambil ubat farmakologi dengan berhati-hati. Semasa menyusui, anda perlu memastikan bahawa sebarang ubat yang diambil oleh wanita (antibiotik atau ubat penghilang rasa sakit) tidak mempengaruhi kualiti susu ibu dan kesihatan bayi

Sebagai kontraindikasi, doktor mencatat peningkatan kerentanan atau intoleransi terhadap komponen komposisi ubat.

Perbezaan antara ubat Meteospazmil dan Duspatalin

kesan farmakologi

Duspatalin mengandungi mebeverin - antispasmodik yang mempengaruhi otot licin rektum, terutamanya. Sebatian ini mengurangkan kebolehtelapan saluran yang mengatur aliran ion merentasi membran sel. Pengambilan semula norepinefrin disekat, yang mempunyai kesan anestetik pada semua organ yang terletak di saluran pencernaan. Ubat:

  • tidak menimbulkan kesan antikolinergik yang tidak diingini;
  • cepat memulihkan peristalsis normal;
  • tidak mengurangkan aktiviti fungsi sel otot licin gastrik.

Kesan antispasmodik berlaku akibat kelonggaran otot otot licin pundi hempedu, perut dan usus, dari mana Duspatalin digunakan untuk mengurangkan kesakitan yang teruk. Sebilangan besar serat otot licin terletak di usus besar, oleh itu, mebeverine menunjukkan kesan terapeutiknya pada organ saluran gastrousus ini. Penurunan nada dinding dalaman usus bawah tidak mempengaruhi peristalsis, dan jangka masa pergerakan bolus makanan tidak berubah.

Mengambil Duspatalin melemaskan sfingter Audrey, dan ini secara signifikan meningkatkan aliran keluar hempedu dan menghilangkan kekejangan yang menyakitkan semasa perkembangan kolik bilier. Selektiviti ubat juga terletak pada penghapusan dorongan yang kerap untuk mengosongkan usus dan tidak adanya kesan semasa peristalsis normal. Mebeverine digunakan untuk merawat proses patologi yang berlaku di pelbagai organ saluran pencernaan.

Kapsul Duspatalin digunakan untuk menghilangkan rasa sakit pada penyakit gastrousus

Arahan penggunaan

Arahan penggunaan menunjukkan bahawa dos bergantung pada bentuk dos Duspatalin.

  • Tablet bersalut filem: di dalam, dos harian boleh menjadi 135 mg 3 kali atau 100 mg 4 kali sehari. Setelah mencapai kesan klinikal yang diinginkan, disyorkan untuk mengurangkan dos secara beransur-ansur selama beberapa minggu..
  • Kapsul pelepasan berterusan: diambil secara lisan, 20 minit sebelum makan, menelan keseluruhan dan minum banyak air (100 ml atau lebih). Dos yang disyorkan ialah 200 mg 2 kali sehari, pagi dan petang. Tempoh permohonan tidak terhad.

Setelah mencapai hasil klinikal yang diinginkan, ubat tersebut harus ditarik secara beransur-ansur dalam 3 hingga 4 minggu. Biasanya, pengambilan pil dilakukan seperti berikut:

  • Minggu ke-1 - ambil satu tablet Duspatalin sebelum sarapan dan makan tengah hari, dan setengah sebelum makan malam.
  • Minggu ke-2 - minum Duspatalin dua kali sehari, satu tablet penuh - sebelum sarapan dan makan malam, iaitu pagi dan petang.
  • Minggu ke-3 - minum Duspatalin pada waktu pagi sebelum sarapan, satu tablet penuh, dan pada waktu malam sebelum makan malam - separuh.
  • Minggu ke-4 - minum satu tablet sehari pada waktu pagi sebelum sarapan.

Pembatalan kapsul adalah seperti berikut:

selama satu hingga dua minggu, minum hanya satu kapsul sehari pada waktu pagi, sebelum sarapan. Kemudian berhenti menggunakan ubat sepenuhnya. Dalam kes ini, setelah seminggu menggunakan ubat, satu kapsul sehari, perlu berehat selama dua hari, dan menilai keadaan kesihatannya. Sekiranya tidak ada gejala kekejangan yang menyakitkan pada organ saluran gastrousus, anda tidak boleh lagi mengambil ubat tersebut. Sekiranya rasa tidak selesa, maka anda harus minum Duspatalin selama seminggu lagi, satu kapsul sehari, dan hanya selepas itu anda akhirnya berhenti mengambil ubat.

Skema di atas untuk penarikan ubat secara beransur-ansur mewakili cadangan gabungan yang dikembangkan oleh klinik terkemuka Rusia yang mengkhususkan diri dalam rawatan terapi penyakit saluran pencernaan..

Untuk apa Duspatalin ditetapkan?

Dengan rawatan simptomatik, Duspatalin membantu dalam situasi berikut:

  • Semasa perkembangan sindrom usus besar untuk melegakan pelbagai sensasi yang tidak menyenangkan dalam gangguan struktur usus dan perut.
  • Semasa permulaan kolik bilier.
  • Kekejangan sekunder yang berlaku di perut dan saluran usus dengan pankreatitis atau kolesistitis.
  • Apabila disfungsi pundi hempedu muncul atau semasa pelbagai keadaan pada pesakit selepas penyingkiran organ ini.
  • Pelbagai gangguan sistem pencernaan, yang berfungsi secara semula jadi dan timbul dengan rasa sakit di perut. Ubat dalam kes ini digunakan untuk kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun..
  • Pelbagai sensasi kesakitan disebabkan oleh kekejangan perut.
  • Kolik di saluran usus.

Permohonan semasa mengandung

Oleh kerana ubat tersebut tidak memberi kesan sistemik pada badan dan tidak mengubah nada saluran dan rahim, pengambilannya oleh wanita hamil dibenarkan. Dalam kes ini, doktor mesti mengambil kira semua kemungkinan risiko terhadap janin..

Semasa mengandung, kekejangan usus, ketidakselesaan dan kembung perut adalah perkara biasa. Selalunya, dengan gejala seperti itu, wanita disyorkan mengambil No-shpa. Tetapi ia tidak selalu berkesan. Kedua-dua ubat - Duspatalin dan No-shpa - antispasmodics.

Perbezaan mereka terletak pada luasnya kesan pada otot licin. Sekiranya Duspatalin hanya mempengaruhi otot licin saluran pencernaan, maka pengaruh No-shpa, selain saluran gastrointestinal, meluas ke sistem urogenital, vaskular dan empedu. Dan ini tidak selalu berguna semasa kehamilan. Oleh itu, jika seorang wanita bimbang tentang ketidakselesaan dan kesakitan usus, maka akan lebih berkesan dan lebih selamat untuk mengambil Duspatalin.

Analog

Syarikat farmaseutikal Rusia menghasilkan analog dan sinonim ubat Duspatalin. Sinonim persiapan mengandungi mebeverin dalam komposisi mereka, dan analognya mempunyai komponen lain, tetapi kesan terapi yang serupa.

Kapsul Niaspam.

Kapsul Sparex.

Mebeverine dalam bentuk tablet.

Trigan dalam bentuk tablet dan dalam bentuk suntikan untuk pentadbiran intramuskular.

Tablet Trimedat.

Tablet spascuprel.

Tablet dibazol.

Tablet Buscopan.

Tablet Bendazole.

Tablet Dicetel.

No-shpa dalam tablet.

Tablet Drotaverine.

Tablet Papaverine.

Analog Duspatalin yang murah

Analog Duspatalin untuk rawatan sindrom iritasi usus pada harga yang lebih rendah: Sparex, Trigan dan Niaspam.

Sekiranya kita menganggap antispasmodik yang murah, maka ini termasuk: Drotaverin, No-shpa, Papaverin, Dicetel.

Arahan untuk penggunaan Duspatalin

Ubat itu harus diminum setengah jam sebelum makan, ditelan keseluruhan dan dibasuh dengan segelas air. Dos standard adalah satu kapsul tiga kali sehari. Tempoh rawatan bergantung pada permulaan kesan klinikal - kursus ini tidak dibatasi oleh faktor lain. Penggunaan jangka panjang boleh dilakukan sehingga rasa sakit mereda. Dalam kes ini, tablet dibatalkan secara beransur-ansur, mengurangkan dos selama sebulan seperti berikut:

  • 1 minggu - pada waktu petang dos dikurangkan sebanyak setengah tablet;
  • 2 minggu - terhad kepada 2 tablet sehari;
  • 3 minggu - minum hanya separuh tablet pada waktu petang;
  • 4 minggu - tinggalkan satu dos 1 tablet.

Apa yang perlu dipilih Duspatalin atau Trimedat

Trimedat dan Duspatalin mempunyai kesan terapi yang serupa, kerana kedua-dua ubat ini dapat melegakan kekejangan otot. Perbezaannya ialah Trimedat mempunyai spektrum tindakan yang lebih luas daripada Duspatalin, oleh itu ia digunakan untuk merawat patologi teruk sistem pencernaan. Sekiranya pesakit mempunyai pankreatitis kronik atau kolesistitis, atau terdapat peningkatan penyakit, maka Duspatalin dapat diambil.

Walau apa pun, doktor harus menetapkan ubat ini atau ubat itu, bermula dari ciri-ciri individu tubuh pesakit. Trimedat lebih sesuai untuk sesetengah pesakit, dan Duspatalin untuk yang lain.

Kesan sampingan

Duspatalin dalam bentuk kapsul boleh diterima dengan baik oleh pesakit, dalam kes yang jarang berlaku boleh menyebabkan reaksi buruk (yang biasa termasuk reaksi alergi). Bentuk tablet boleh memprovokasi terjadinya mual, sakit kepala dan pening..

Ubat ini harus diambil dengan berhati-hati pada pesakit yang mempunyai tekanan darah tinggi, patologi dalam bentuk kronik, penyakit sistem kardiovaskular dan saluran yang bertanggungjawab untuk penghapusan air kencing dari badan. Sekiranya cadangan tidak dipatuhi, pesakit mungkin mengalami penurunan kadar jantung dan bekalan oksigen yang tidak mencukupi ke semua organ dalaman

Semasa merawat penyakit di kawasan usus, disarankan untuk mempercayakan pilihan ubat yang sesuai kepada doktor, sangat dilarang untuk menjalankan terapi sendiri.

Duspatalin adalah antispasmodik paling kuat yang membantu tubuh mengatasi penampilan kembung, sakit, gangguan najis dan perut kembung. Walaupun kosnya meningkat, ia membuktikan keberkesanannya. Ramai pesakit melaporkan hasil yang dapat dilihat walaupun selepas satu permohonan.

Prinsip penerimaan yang betul

Kemunculan ketidakselesaan di perut dan usus diprovokasi oleh peningkatan nada otot licin yang disebut, yang terletak di dinding organ. Pelanggaran semacam itu paling sering disertai dengan kekejangan yang menyakitkan dengan intensiti yang berbeza-beza. Pada masa yang sama, penghidap mengalami perubahan negatif dalam proses mencerna makanan.

Sindrom nyeri dapat dijumpai di mana-mana bahagian organ dalaman, penyebarannya secara beransur-ansur ke kawasan jiran tidak dikecualikan. Kesakitan muncul secara tiba-tiba dan berkembang dengan mendadak Ia dicirikan oleh sawan dan berlangsung dalam jangka masa yang singkat. Dalam keadaan yang sama, ahli gastroenterologi menetapkan kursus Duspatalin kepada pesakit, hasil yang nyata dari penerimaannya dapat dilihat setelah beberapa hari.

Sekiranya ubat itu digunakan dalam bentuk kapsul, maka mengunyahnya dilarang. Ini disebabkan oleh kenyataan bahawa tindakan berpanjangan disediakan oleh cangkang. Sekiranya keteraturan penggunaan ubat Duspatalin tidak dipatuhi, penggantian dengan meningkatkan dos dilarang

Sekiranya terdapat langkah-langkah terapi dengan bantuan pil, disarankan untuk tidak memandu kereta, dan juga dari aktiviti yang memerlukan perhatian seseorang. Pada masa rawatan dengan kapsul, sekatan seperti itu tidak disediakan.

Sekiranya ketidakselesaan berlaku di tubuh pesakit remaja, disarankan untuk mengambil kompleks tersebut sejurus selepas munculnya gejala yang tidak menyenangkan. Penggunaan seterusnya dilakukan sebelum makan malam. Sekiranya selepas beberapa hari penyakit ini tidak mengganggu pesakit, maka terapi Duspatalin dihentikan. Sekiranya gejala tidak selesa berterusan, rawatan berterusan, dengan mengambil kira peraturan penyelesaiannya.

Pesakit semasa mengandung memerlukan perhatian khusus. Ini disebabkan oleh fakta bahawa badan mengalami penyusunan semula yang ketara. Selalunya, apabila kekejangan dan kesakitan berlaku, No-shpa atau Papaverin diresepkan, tetapi kebanyakan doktor lebih suka Duspatalin. Ubat ini membolehkan anda mengatasi nada di rahim, kekejangan sfinkter. Walaupun terapi dengan kompleks ini dibenarkan selama tempoh melahirkan anak dan penyusuan, rawatan harus dilakukan di bawah pengawasan pakar perubatan dan mengikuti semua cadangan yang ditetapkan. Penggunaan ubat secara serentak dengan agen antispasmodik lain dilarang sama sekali..

Tempoh terapi dengan Duspatalin

Duspatalin secara praktikal tidak mempunyai kontraindikasi dan kesan sampingan, kecuali intoleransi peribadi terhadap ubat dan komponennya. Oleh itu, persoalan berapa lama pengambilan Duspatalin harus dijawab dengan tegas - semuanya bergantung kepada patologi yang harus diperjuangkan oleh ubat, tindak balas organisma tertentu terhadap rawatan dengan Duspatalin dan protokol perubatan ahli gastroenterologi atau pakar bedah yang hadir, tetapi tidak kurang dari 7 hari. Dari data penyelidikan saintifik dan amalan doktor, ubat Duspatalin harus diminum sehingga kesan klinikal yang jelas atau hilangnya gejala penyakit. Dan seperti yang ditunjukkan oleh amalan, rawatan dengan Duspatalin paling baik dilakukan dalam terapi kompleks yang sesuai dengan proses yang menyakitkan.

Sumber:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/duspatalin__33504 GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=55cd07f4-f26a-48af-a082-3bcea9f6d970&t=

Menjumpai pepijat? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter

Kesan sampingan

Hanya semasa rawatan dapat menyebabkan intoleransi individu terhadap ubat menjadi jelas, yang dinyatakan dalam tanda-tanda reaksi alergi seperti urtikaria:

  • berlakunya edema pelbagai penyetempatan;
  • ruam dan kemerahan pada kulit.

Kes-kes kesan sampingan Duspatalin sangat jarang berlaku:

  • peningkatan kadar jantung;
  • kelemahan dan keletihan;
  • peningkatan berpeluh.

Sekiranya anda mendapati salah satu tanda di atas, anda harus menghubungi ahli gastroenterologi yang akan menyesuaikan dos atau menukar ubat.